Tantárgy kódja
SMB1212
Tantárgy neve
Informatika és ügyvitelszervezés II.
Tantárgy angol neve
Information Technology
Kredit
2
Félévi követelmény
Vizsga
Heti óraszám
1 + 1
Elmélet
+ Gyakorlat
Előkövetelmény
SMB1211
Ajánlott félév
2
Cél
Megalapozott rendszerelméleti és informatikai alapok birtokában tájékozottnak kell lennie az informatikai erőforrások üzleti alkalmazási lehetőségeiről, a tipikus üzleti alkalmazások jellemzőiről, az alkalmazásokkal szemben támasztható követelményekről.
Olyan elméleti és gyakorlati ismeretekkel kell rendelkeznie, amelyek képessé teszik a vállalkozás közgazdasági információrendszerének kialakítására, fejlesztésére, átszervezésére, minősítésére, az azokhoz szükséges felmérés, helyzetelemzés és szervezési javaslat elkészítésére. Alkalmasnak kell lennie az adatfeldolgozás technikai eszközrendszerének meghatározásában, az adaptációs munkák elvégzésében, a rendszer bevezetésében, működtetésében, ellenőrzésében való közreműködésre, illetve annak irányítására. Felkészültsége alapján alkalmasnak kell lennie információs rendszerek értékelésére, ismernie kell a számítógépes információs módszereket és eljárásokat.
Tartalom
Informatikai alapismeretek (informatikai mértékrendszerek és sajátosságaik).
Az informatikában alkalmazott számrendszerek, és átváltások. Kódrendszerek, számábrázolási módok. A hardver és a szoftver fogalma, a szoftverek csoportosítása. A szoftverek használatának jogi kérdései (szerzői jogok, liszenszelési módok. Az operációs rendszerek csoportosítása és jellemzésük. A különböző operációs rendszerek előnyei és hátrányai. A szövegszerkesztő programok csoportosítása. A szövegszerkesztő szoftverekkel szemben támasztott követelmények. A szövegszerkesztők szerkesztési lehetőségei (javítás, keresés, csere, stb.) A szövegegységek és formázási lehetőségeik (karakter, bekezdés, szakasz, dokumentum, karakter és bekezdés stílusok). A szövegszerkesztők objektum kezelése (képek, egyéb objektumok beszúrása formázása).
Tantárgyfelelős intézet kódja
MII
Tantárgyfelelős oktató
Dr. Ionescu Klára